"Míša" roláda

  • "Míša" roláda

  • "Míša" roláda

  • "Míša" roláda

  • "Míša" roláda

  • "Míša" roláda

Testo:

5 ks Vejce
120 g Cukr krupice
3 lžíce Olej
3 lžíce Vlažná voda
100 g Polohrubá mouka
1 lžicka Prášek do peciva
2 lžíce Kakaodle barvy
Pecící papírnebo fólie

Krém:

250 g Mekký tvaroh
100 g Mouckový cukr dle chuti, 70 -
1 ks Vanilkový cukr
250 ml Smetana ke šlehání
100 g Máslozmeklé

Dále:

1 ks Tycinky ledové kaštany
1 lžicka Omeganebo Iva, Ceresol...

Postup:

Žloutky vyšleháme s cukrem do peny, pridáme olej s vodou, promícháme a poté zašleháme i mouku s kypridlem a kakaem. Nakonec zlehka vmícháme tuhý sníh z bílku a testo nalijeme na plech, vyložený pecícím papírem, kde ho rovnomerne rozetreme. Vložíme do predehráté trouby na 180 stupnu a peceme cca 12 minut - vyzkoušíme špejlí. Testo musí zustat pružné, nesmíme ho presušit, aby se nelámalo pri rolování. Po vyndání z trouby plát i s pecícím papírem srolujeme a necháme zchladnout.
Behem chladnutí rolády si pripravíme krém: zmeklé máslo vyšleháme s mouckovým a vanilkovým cukrem do peny, pak vmícháme tvaroh a nakonec i dotuha vyšlehanou smetanu.
Po zchladnutí roládu rozbalíme, opatrne sundáme pecící papír a potreme ji krémem (cást si ponecháme na potrení vrchní vrstvy) a opet pevne zavineme. Potom potreme i povrch rolády a dáme do chladna ztuhnout a proležet.
Po ztuhnutí roládu pocákáme rozpuštenými ledovými kaštany, které jsme vymíchali s kouskem tuku. Kaštany mužeme rozpustit ve vodní lázni nebo v mikrovlnce.

Zajímavé odkazy

0 Komentářů

Napište komentář

Jméno

Email

Jakým dnem začíná týden?